Protržená přehrada Bílá Desná: Nádech katastrofy v jedinečném videu

protržená přehrada bílá desná dronem
Rate this post

Lesní království Jizerských hor ukrývá tajemství, které čeká znovuobjevení po 100 letech. Před více než 99 lety nevydržela přehrada Bílá Desná nápory vody ze stejnojmenné řeky a způsobila katastrofu. Protržená přehrada se skrývá v lesích a nabízí úchvatnou podívanou, která je ale pro většinu z nás skryta. Dron s kamerou nás ale vezme do míst, kam se člověk nikdy nepodívá, a nabídne překrásné záběry z výšky. Jak vypadají krásy protržené přehrady?

Protržená přehrada Bílá Desná – video

Protržená přehradní hráz zabila téměř před 100 lety (v roce 1916) 62 lidí a 350 obyvatel přišlo o střechu nad hlavou. Příští rok si připomeneme 100. výročí této smutné události, o které Česká televize připravuje dokument. Naše snímky z výšky poslouží nejen jako materiál do samotného dokumentu, ale i jako podklad pro simulaci protržení přehrady.

Zajímavost na závěr – protržená přehrada Bílá Desná se stala sídlem netopýrů, kteří zde zimují. Podle slov vedení CHKO Jizerských hor jich spojovací štola mezi Bílou Desnou a přehradou Souší na Černé Desné skrývá kolem dvou stovek.

Protržená přehrada Bílá Desná – fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Další zajímavosti

Nebyla nalezeno odpovídající spojení mezi adresou URL a požadavkem.Nebyla nalezeno odpovídající spojení mezi adresou URL a požadavkem.