Praha a její příroda: I hlavní město ukrývá místa k opravdovému odpočinku

Praha
4/5 - (1 vote)

Praha je pro většinu z nás symbolem velkoměsta, kde je příroda vytlačována stále se zvyšujícím počtem obydlených i průmyslových staveb. Po celý rok jsme ale sbírali záběry, které ukazují, že i v Praze se najdou místa s překrásnou přírodou vhodná pro odpočinek.

I Praha ukrývá krásnou přírodu

Přestože v centru Prahy na nedotčenou přírodu jen tak nenarazíte, zejména okrajové oblasti představují mnohdy ideální místo pro odpočinek. Kopce zahalené hustými lesy, třpytící se hladina vodních ploch i rozlehlé louky představují oblasti, které bychom si s hlavním městem většinou nespojili. Dron zachycuje záběry z výšky především v revitalizovaných oblastech jako Hostavický dvůr, Rokytka, Šárka, Branické skály, Lesopark Letňany, Lesopark Vinice a Podhoří.

V případě Lesoparku Letňany bylo nutné získat povolení od letiště Letňany, protože se park nachází v jeho blízkosti. Záběry z výšky, které pořídila naše kvadrokoptéra a profesionální pilot, nám připomínají, jak je pro nás příroda stále důležitá. A pohled na Prahu, který ji tentokrát ukazuje v tomto světle, rozhodně potěší.

Mohlo by vás zajímat

Další zajímavosti

Nebyla nalezeno odpovídající spojení mezi adresou URL a požadavkem.Nebyla nalezeno odpovídající spojení mezi adresou URL a požadavkem.