Hukvaldy: Hrad, který proslavil Leoš Janáček

hukvaldy
Rate this post

Za sedmero horami a sedmero řekami se ukrývá tajemství – vydejte se s námi objevit a prozkoumat krásy hradu Hukvaldy. Zatímco vůči mohutným hradbám a strategickému umístění byli vojáci stovky let bezmocní, krásným záběrům z výšky jsme proste nemohli odolat.

Ze stejnojmenné obce pochází mimo jiné světoznámý skladatel Leoš Janáček, neslavně se Hukvaldy zapsaly do dějin rovněž odcizením památníku Lišky Bystroušky. Počátky hradu se datují od roku 1285, kdy se objevily první zmínky. Hukvaldy nabídnou nejen lákavou prohlídku starobylé stavby, ale i výhled na krásnou přírodu v okolí. Každoročním lákadlem je pak bohatý program – slety čarodějnic, dobývání hradu či rytířské slavnosti. Jste milovníci památek, dlouhých procházek a líbí se vám naše fotografie a videa? Rádi pro vás uděláme podobné, stačí nám dát vědět.

Fotografie z natáčení na Hukvaldech

Chvíle, kdy se povede zachytit jedinečný okamžik západu slunce a krásy naší přírody se stopami lidské kultury. Na podobný okamžik čekají špičkový fotografové mnohdy i týdny. Ale posuďte sami, ten okamžik stojí za to.

Tajemství hradu Hukvaldy – video

Mohlo by vás zajímat

Další zajímavosti

Nebyla nalezeno odpovídající spojení mezi adresou URL a požadavkem.Nebyla nalezeno odpovídající spojení mezi adresou URL a požadavkem.