DJI Phantom 2 Vision – kvadrokoptéra s Androidem (recenze)

DJI Phantom 2 Vision
Rate this post

Android je stále populárnější operační systém, který vznikl především pro použití v mobilních telefonech. Jeho popularita a otevřenost samotného systému je natolik vysoká, že se s Androidem setkáme například i v ledničce nebo pračce. Bezpilotní vrtulníky nejsou výjimkou. Určitě znáte ArDrona, který byl v tomto převratný a jako první nabídl plnou kontrolu vrtulníku pomocí operačního systému Android. I DJI si Androidu všimla, a tak se nám teď nabízí možnost vyzkoušet, jak se DJI Phantom 2 Vision kamarádí s Androidem.

[social_links]

 dji-phantom-ii-vision

DJI Phantom 2 Vision je vybaven řídící jednotkou DJI Naza M V2, což je v současnosti nejvyspělejší Naza M řídící jednotka, která se využívá i v profesionálních dronech nesoucích dokonce i digitální zrcadlovky pro natáčení videí a pořizování fotografií. Naza M však byla vyvíjena především pro menší drony do průměru cca 550 mm, ale pro svou oblibu se dostává i do větších sestav díky rychlému vývoji výpočetní jednotky a integraci přesnějších senzorů. Mnozí z vás si určitě ani neuvědomují, že podobnou jednotku nosí v kapse. Váš chytrý telefon totiž také obsahuje důležité prvky, bez kterých by se řídící jednotka pro drony neobešla. Mluvím především o gyroskopu, akcelerometru, elektrickém kompasu, barometru a v neposlední řadě také GPS. Díky baterii s vysokou kapacitou (5 200 mAh, 11,1 V) je Phantom schopen zůstat ve vzduchu téměř 20 minut. Pokud by vám to však nestačilo, připravte si peněženku. Náhradní baterie vás vyjde na přibližně 3 500 Kč.

Celou recenzi na DJI Phantom 2 Vision si můžete přečíst na partnerských stránkách www.svetandroida.cz. Určitě stojí za přečtení, pokud se chcete o Phantomovi dozvědět více.

V recenzi se dočtete, jaké jsou technické vlastnosti Phantoma, především ale to, jak se s ním létá, jak kvalitní video lze pořídit a jakou roli hraje operační systém Android. Zde je ukázka videa bez úprav tak, jak ho pořídíte pomocí integrované kamery Phantoma.

dji-phantom-2-vision-a-prislusenstvi

Hodnocení

Klady
+ Velmi živý a hbitý.
+ Slušná vzdálenost doletu.
+ GPS.
+ Integrace s Androidem.
+ Výdrž na baterii.
+ Náhled videa v reálném čase.
+ Vhodné i pro začátečníky.

Zápory
– Pomalejší závěs kamery/slabá stabilizace.
– Kvalita kamery.

Celou recenzi na DJI Phantom 2 Vision si můžete přečíst na partnerských stránkách www.svetandroida.cz.

Mohlo by vás zajímat

Další zajímavosti

Nebyla nalezeno odpovídající spojení mezi adresou URL a požadavkem.Nebyla nalezeno odpovídající spojení mezi adresou URL a požadavkem.Nebyla nalezeno odpovídající spojení mezi adresou URL a požadavkem.