Časté dotazy

Na základě často se opakujících dotazů jsme pro vás vytvořili přehled odpovědí, které je dobré znát v případě zájmu o naše služby. Odpovědi na časté dotazy ušetří váš čas.

Vlastníte povolení k létání a leteckým pracím?Povoleni k leteckym pracem – AndruVision.cz

Ano! Jako jedni z mála v Česku vlastníme povolení k létání a leteckým pracím na dva naše stroje DJI Phantom 3 Pro a DJI Inspire 2. Naše stroje naleznete pod označením OK-X011W a OK-X028N.

Kolik stojí vyfocení 5 fotek z výšky?

Mezi velmi časté dotazy se řadí otázka, jak účtujeme tvorbu fotografií a videí. Snažíme se mít fér přístup, a proto si u nás neplatíte každou fotografii, nebo minutu videa. Cena se odvíjí od času, který nad vaší zakázkou strávíme. Za dvě hodiny práce jsme schopni pořídit asi 50-100 fotografií z jednoho místa a několik jednotek, až desítek minut kvalitního videa.

Ve kterém městě působíte?

Přijedeme za vámi kamkoliv v rámci České republiky. Za dopravu si účtujeme 10 Kč/km. Zpravidla se cesta počítá od Prahy, nebo Frýdku-Místku, podle toho co je vám blíže

Proč jsou některé lokace výkonu práce dražší?

V zastavěných oblastech, kde se vyskytuje větší množství obyvatel, je potřeba dbát na zvýšené bezpečí. Z tohoto důvodu je nutné zajistit dodatečná povolení a případně i zastavení dopravy, což je jak časově, tak finančně nákladnější záležitost. Bezpečnost při práci je u nás na prvním místě.

Můžete mi pořízené fotografie upravit pro okamžité použití?

Ano. Fotografie vám upravíme na základě vašich požadavků. Navíc základní úpravy vám poskytneme zdarma, takže fotografie můžete rovnou použít.

Vytvoříte mi video z pořízených materiálů?

Ano. Video jsme rovněž schopni upravit na základě vašich požadavků a to i včetně náročné postprodukce

S jakým dronem létáte?

Vlastníme několik dronů a letový par neustále inovujeme abychom drželi krom s nejnovějšími trendy. Aktuálně lítáme s dronem typu DJI Phantom 3 Professional, který vyniká skvělou manévrovatelností a hodí se tak pro zakázky s mnoha překážkami. Pro náročnější zákazníky máme připravený DJI Inspire 2, který zvládá natáčet také v nekomprimovaném záznamu RAW nebo ProRes a pohybuje se až 100km/hod.

V jakém rozlišení a formátu pořizujete fotografie a video?

Fotografie pořizujeme v rozlišení až 20 Mpix (5280×3956 px) ve formátu JPG a RAW. Video zaznamenáváme ve formátu MOV či MP4 (h264/h264) s rozlišením Full HD, UHD a 4K. Dále nabízíme záznam do ProRes 422 a 4444 a Cinema DNG až do rozlišení 5,2K a datovým tokem 4,2 Gbps.

V jakém formátu umíte dodat ortomapy?

Vytvořený 3D model dodáváme ve formátech .obj, .pdf, .kmz, .dxf, .3ds. Vytvořenou ortomapu dodáváme ve formátech .tiff, .jpg, .png, .kmz, Google Map Tiles (.zip), .mbtiles, World Wind Tiles (.zip). Výškový model DEM dodáváme ve formátech .tif, .asc, .bil, .xyz a .kmz.

Jsou nějaká místa kde nemůžete létat?

Ano, na některých místech v ČR se nachází bezletová, zakázaná zóna či jiná omezení. Typickým příkladem je Pražský hrad.

Pomohly vám odpovědi na časté dotazy? Pokud ne, neváhejte nás kontaktovat.

časté dotazy

Další zajímavosti

Nebyla nalezeno odpovídající spojení mezi adresou URL a požadavkem.Nebyla nalezeno odpovídající spojení mezi adresou URL a požadavkem.